iPad Pro Dayanıklılık Testleri

0
140

iPad Pro dayanıklılık testleri konumuza yeni testler ekledik. Yeni iPad modelleri geldikçe dayanıklılık testleri de bu yazıya eklenecektir.

[20 Kasım 2021 güncelleme notları: Bu yazı ilk kez Mart 2020 tarihinde iPad Pro 2020 model cihazlar için yayınlanmıştı. Şimdi 2021 iPad Pro’lar konuya eklenmiştir.]

Kısa süre önce tanıtımı yapılan 2020 iPad Pro modeli için testler ardı ardına gelmeye devam ediyor. Performans testlerinin hemen sonrasında şimdi ise yeni tabletlerin parçalanma testlerine yer verildi. Apple ürünlerine yaptıkları parçalanma testleriyle öne çıkan iFixit ekibi tarafından yapılan testlere göre, 2020 iPad Pro modelinde önemli bir değişiklik yok.

2021 iPad Pro M1 JeryRigEverything youtube kanalı dayanıklılık testleri:

 

 

2020 iPad Pro iFixit ekibi dayanılılık testi:

Bol Miktarda Tutkal Kullanımı Devam Ediyor

Bu seride de yine bol miktarda tutkal kullanımının devam ettiği görülüyor. 2018 modelinde de yüksek miktarda tutkal kullanıldığı görülmüştü. Parçaların sorunsuz bir şekilde montaj edilmesi noktasında yine yüksek oranda tutkal kullanıldığını görmekteyiz.

Bunun dışında bu seride USB-C noktasının modüler bir yapıda kullanıldığı da görülüyor. Bu da demek oluyor ki 2020 iPad Pro şarj soketlerinde bir arıza meydana gelecek olursa, bu kısmın kolayca değiştirilmesi mümkün olacak.

Parçalanma testinin en önemli noktası ise batarya ve RAM kapasitesinin ortaya çıkması. Batarya konusunda bu serinin 36.59 Wh değerinde batarya ile geldiği görülüyor. 2018 modeliyle aynı olan batarya kapasitesinin yanında 6 GB RAM kullanıldığı da onaylanmış durumda.

Zaten sızdırılan performans testlerinde de serinin içerisinde 6 GB RAM kullanıldığı onaylanmıştı. Parçalanma testlerinde de bu miktarın korunduğu görülüyor. Tüm bunlara ek olarak kasa kısmında da herhangi bir değişiklik yapılmadığını ekleyelim.

Kasa kısmında yine 2018 modelinde yer verilen kasanın kullanıldığı görülmekte. Bu da demek oluyor ki yeni seride de bükülme sorunları yaşanabilir.

Önceki İçerikMac’inizi servise götürmeden önce neler yapmalısınız?
Sonraki İçerikApple Watch 8 Gözüktü! Tasarım Nasıl?
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?