2019 En İyi Ucuz Apple Watch Kayışları

0
219

Apple Watch akıllı saat modellerinin hemen her serisinde tasarım konusunda sunulan en büyük artı, akıllı saatlerin değiştirilebilir kayışlar sunuyor olması. Değiştirilebilir kayış sistemi sayesinde, saatinizi sanki farklı tasarımlarda kullanabiliyorsunuz. Bunun yanında hemen her sene tıpkı akıllı saat modelleri için yapılan tanıtımlar gibi, kayışlarda da yen modelleri sunulduğunu görüyoruz. Bu yazımızda en iyi Apple Watch kayışları ve en ucuz Apple Watch kayışları için alternatif olan modellerden söz edeceğiz.

Kayışlara geçmeden önce kayışlar için bazı sınırlamalar yaptığımızı belirtelim. Farklı kategorilerde en iyi kayış modellerini ele alacağız.

En Ucuz Apple Watch Kayışı: IYOU Sport Band

Düz silikon kayışlar içerisinde en iyi alternatiflerden biri olan silikon kayışın, sportif kullanım artısının öne çıktığını söylemek gerekiyor. Esneklik, kolay kullanım ve işlevsellik konusunda önde gösterebileceğimiz kayışın yine spor için akıllı saat kullananlar için iyi alternatiflerden biri olduğunu görüyoruz. Tabii ki kayışın en önemli artısı fiyatı.

en iyi Apple Watch kayışları

Artıları

 • Fiyatı
 • 30’u aşkın renk seçeneği
 • Nikel içermez, esnek
 • Uygun fiyatlı

Eksileri

 • Bazı renklerde lekelenmeler yaşanabiliyor

Fiyat: 6 dolar

En Estetik Görüntü Sunan Kayış: Jwacct Paslanmaz Çelik Hasır Bant

Kafes tasarım olarak bilinen bir tasarımla beraber gelen akıllı saat kayışı, örgü modellerden bir tanesi. Oldukça şık bir görüntüsü olduğunu söyleyebileceğiniz kayış, paslanmaz çelikten yapılmış ve örgü sistemiyle birbirine geçmiş olan kademelerden oluşuyor.

en iyi Apple Watch kayışları

Kolay kullanılması ve kolay ayarlanabilmesi adına üzerinde manyetik bir kilidin de bulunduğunu söyleyebileceğimi kayış, manyetik toka ile kolayca ayarlanabiliyor. 38 mm kasa boyutundan 44 mm kasa boyutuna kadar kullanılabilen Jwacct Paslanmaz Çelik Hasır Bant, en iyi Apple Watch kayışları arasında yer almakta.

Artıları

 • Şık ve zarif bir tasarım
 • Ayarlanabilir manyetik toka
 • Çoklu renk seçenekleri
 • Sağlam yapı

Eksileri

 • Metal alt toka yıpranabiliyor.
 • Uzun süreli kullanımlarda bilekliği tahriş etmesi

Fiyatı: 13 dolar

En Dayanıklı Kayış: SupCase Unicorn Beetle Pro Band

Tabii ki bir kayış denildiği zaman dayanıklılığı çok fazla ön plana koymak mümkün olmuyor. Daha doğrusu dayanıklılık çok fazla önemsenmiyor. Fakat saatlerin ne kadar dayanıklı olduğunu düşünmek gerekiyor. Saatiniz suya dayanıklı, belli şartlarda darbelere karşı dayanıklı. Saatinizde kullanacağınız kayışında da tıpkı saat gibi dayanıklı olmasını isteyebilirsiniz.

en iyi Apple Watch kayışları

İşte bu durumda en çok tercih edilebilecek kayış modellerinden birisi de SupCase Unicorn Beetle Pro Band serisi. Kaya tırmanışı ve doğa yürüyüşü yaparken ya da egzersizler yaparken kullanabileceğiniz kayış, tam olarak akıllı saati sarıyor.

Saatin çerçeveleri kısmını da saran bir kayış olarak gösterebileceğimiz seri, tüm saati sardığı için hem saatin köşelerinin darbelere karşı korunmasını sağlıyor hem de saatin ekranının korunmasını sağlıyor. Zaten bu yönü ile en iyi Apple Watch kayışları içerisinde yer alan serinin, çizilmelere ve darbelere karşı da ekstra bir koruma sunduğu görülüyor.

Artıları

 • Darbelere karşı dayanıklı
 • Konforu oldukça yüksek
 • Saatin ekranının çizilmesini ve kırılmasını engelliyor.
 • Farklı kombinasyonlarının bulunduğu renk seçenekleri

Eksileri

 • Saatin biraz daha kaba gözükmesi sorunu var.
 • Fiyatı diğer modellere göre biraz daha fazla.

Fiyat: 23 dolar

En İyi Deri Kayış: Marge Plus Gerçek Deri Kayış

Çelik ya da silikon kayışlar bir yana, en iyi Apple Watch kayışları arasında mutlaka bahsedilmesi gereken modellerden birisi de deri kayışlar. Bu modellere en iyi örneklerin başında ise Marge Plus gerçek deri kayış geliyor.

Deri kayışların sunduğu şıklığı sunan kayış, gerçek deri olmasıyla da bir hayli öne çıkıyor. Birinci sınıf yumuşak üst deriden yapılan kayış, oldukça yumuşak bir his veriyor. Bileğinizde de çok şık duracak şekilde tasarlanmış olan kayışın, klasik bir toka kullanması da yine artı noktalar arasında gösterilebilir. Bu yönüyle kayış hem sadece hem de şık.

en iyi Apple Watch kayışları

Burada farklı bir noktadan daha söz etmek gerekiyor. Deri kayışların en büyük sorunu, bileği terletmesi ve bu nedenle hem kayışın hem de cildin yıpranması. Marge Plus modelinde ise bunu engellemek için ter emici özel bir cila kullanılmış. Ter emici özel cila, kayışın bileğinizi terletmesini engelliyor.

Toplamda 11 farklı renk seçeneğinin sunulduğu seri 18 aylık bir de garanti sunuyor. Serinin 18 ay boyunca sunulan garantisinin belli sınırlar içerisinde olduğunu da ekleyelim.

Artıları

 • At derisinden olması
 • 11 farklı renk seçeneğinin olması
 • Terletme önleyici cilalamanın bulunması
 • Şık görüntü

Eksileri

 • Deri biraz pullanmaya yatkın.
 • Renkler ta olarak belirtilen tonları yansıtmıyor. Renk konusunda görsellerden biraz daha farklı bir yapı var.

Fiyat: 9 dolar.

En İyi İki Tonlu Kayışlar: Jobese Canvas Fabric Straps

Apple Watch kayışları içerisinde dikkat çekebilecek olan kayış sınıflarından birisi de iki tonlu kayışlar. Ana rengin dışında kayışın belli bir bölümünün farklı renkte sunulduğu kayışlar, daha renkli bir kullanım sunuyor. Bir nevi parçalı tasarımın sunulduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu sınıf içerisinde en iyi kayışlar ise Jobese Canvas Fabric Straps modelleri.

en iyi Apple Watch kayışları

En iyi Apple Watch kayışları listemizde de yer alan model, iki tonlu özel bir kumaş sunuyor. Kanvas kumaşlarının kullanıldığı kayışların, toka kısmında ise paslanmaz çelik bir toka kullanılıyor. Parçalı kısımda ise birinci sınıf bir deri kullanıldığını ekleyelim. Hakiki deri kullanımının yapıldığı kayışlarda, kumaş üzerine deri kullanıldığını da görüyoruz. Jobese Canvas Fabric Straps modelinin rakiplerinden en büyük farkının ise 18 aylık garanti süresi sunuyor olması olduğunu ekleyelim.

Artıları

 • Parçalı tasarım
 • Uygun fiyatlı bir seri olması
 • 18 aylık garanti süresi

Eksileri

 • Kumaş kolay yıpranabiliyor.

Fiyat: 13 dolar

Genel Anlamada En İyi Kayış: Fullmosa Silikon

En iyi Apple Watch kayışlarından söz ettik. Tüm bu kayışların kendi alanında, kendi sınıfında iyi olduğunu söylemek gerekiyor. Bir de genel olarak kullanılabilecek ve fiyat konusunda da makul olan bir kayıştan söz edeceğiz. Bu kayışlar Fullmosa Silikon serisi. Aside karşı dayanıklı olan kayış, bileğiniz terlediği zaman bile, herhangi bir şekilde yıpranmıyor. Genel olarak silikon yapıda olan kayış, iki tabakalı bir yapıya sahip.

en iyi Apple Watch kayışları

Alt kısımda yer alan tabaka, teri püskürtmek ve toz geçirmemesi adına özel bir yağ kaplamasıyla beraber geliyor. Bu yönüyle kayışın sporcular için oldukça kullanışlı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Diğer kayışlardan farklı olarak bu kayışta bileğinizin terlemesine söz konusu olmuyor. Nemi dağıtmaya yardımcı olacak özel bir oluk tasarımı olan kayış, fiyat kısmında da çok yüksek bir aralıkta değil. Tüm bu artıları en iyi Apple Watch kayışları içerisinde serisinde liste başı model olmasını sağlıyor.

Artıları

 • Neme dayanıklı ve tere karşı koruma sunuyor.
 • Ren seçenekleri mevcut

Eksileri

 • Kayışta koruma tabakası nedeniyle hafif bir lastik kokusu var.

Fiyat: 13 dolar

En iyi Apple Watch kayışları ve en ucuz Apple Watch kayışlarından söz ettik. Bu kayışların dışında Apple tarafından sunulan orijinal kayışlarda bulunuyor. Tamamen kayış seçimi kullanıcıya kalıyor. Kullanım alanınıza ve beğendiğiniz tasarıma göre istediğiniz kayışı kullanabiliyorsunuz.

Önceki İçerik“iPhone’unuz Güncellenene Kadar Ultra Geniş Bant Kullanılamaz” Hatası
Sonraki İçerikiPhone 11 Suya Dayanıklılık Testi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?