2018 Yılında Apple Amiral Gemileri İçinde Zirveye Oturabilir

0
63

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X akıllı telefonlarıyla beraber bu yılı oldukça hareketli kapatmaya hazırlanan Apple, her üç akıllı telefonunda da yer verdiği özellikleriyle performans konusunda öne çıkan markalardan biri olmayı başardı. Son yıllarda en başarılı performans değerine sahip olan akıllı telefonlardan biri olan iPhone X akıllı telefonları ise bu konuda en başarılı seri oldu.

3 model içerisinde en başarılı performans değerine sahip olan iPhone X akıllı telefonlarının içerisinde de yer verilen A11 Bionic çipleri bu performans değerlerine erişilmesini sağlamış oldu. Her ne kadar A11 Bionic işlemcileri oldukça başarılı olarak gösterilse de markanın bu alanda asıl hamleyi 2018 yılında atacağı ortaya çıktı.

Apple Yeni Üretim Dönemine Geçiyor

TSMC tarafından gelen bilgilere bakacak olursak, 2018 yılında Apple yeni işlemcilere geçiş yapacak. iPhone X akıllı telefonlarının içerisinde de yer alan A11 Bionic işlemcileri böylelikle 2018 yılında çok daha geri kalan işlemciler olacak. Apple’ın bu konuda adımı olacak olan yeni üretim süreci ise oldukça fark yaratacak gibi gözüküyor. Öyle ki markanın yeni üretim sürecinin 7 nm üretim süreci olması bekleniyor. A12 serisi 7 nm üretim sürecinden çıkmış olacak.

Apple A12

Android için yeni amiral gemisi olacak olan Snapdragon 845 modeli ise 10 nm üretim sürecinin bir ürünü. Yani sadece böyle değerlendirdiğimiz zaman Apple’ın 2018 yılında Android akıllı telefonlarını performans olarak çok geride bırakacağını görüyoruz.

Daha başarılı işlemciler ve en önemlisi de daha tasarruflu işlemcilere geçilmiş olacak olan Apple’ın, işlemcilerinin daha küçük olması da tasarım konusunda ekstra bir çözüm sunulmasını sağlamış olacak. Bu gelişmelerle beraber 2018 iPhone modellerinin şimdiden merakla beklenmeye başladığını da belirtelim. Performans konusunda oluşacak olan farkın ne boyutta olacağını ise yeni işlemcilerin tanıtılmasından sonra görmek mümkün olacak.

İLGİLİ HABER:  WhatsApp, 2021 Yılında Hangi Telefonları Desteklemeyecek?

İlginizi Çekebilir: iOS 11.2.1 jailbreak İddiası Sonrasında Apple Adımını Attı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?