2018 Model iPhone Modellerinin Şarj Cihazı Ortaya Çıktı

0
114

Apple’ın iPhone serisi akıllı telefonlarında kullandığı şarj cihazları şimdiye kadar önemli bir değişiklik almadı. Şimdiye kadar tüm iPhone modellerinin kutusundan mevcut şarj aletleri kullanıldı. 2017 model iPhone serilerinde yani son seri iPhone modellerinde de hızlı şarj ve kablosuz şarj desteği sunulmasına rağmen, kutu içeriğinde bulunan şarj cihazları ise değiştirilmemişti.

Bu durum Apple’ın eleştiriler almasına neden olmuştu. Yeni akıllı telefonlarda kullanılan şarj adaptörlerinin bu kadar çok eleştiri almasından sonra 2018 modellerinde ise farklı bir strateji izleneceği açıklanmıştı. 2018 model iPhone serilerinde şarj adaptörlerinin değişeceğini daha öncede belirtmiştik. Şimdi ise yeni modellerin nasıl bir adaptör kullanacağı ortaya çıktı.

iPhone Şarj Adaptörleri Değişiyor

Ortaya çıkan yeni görseller 2018 adaptör tipinin nasıl olacağını ortaya koydu. Eylül ayında tanıtılacak olan akıllı telefonların kutusundan çıkan adaptör modellerinin hızlı şarj desteğine sahip seriler olacağından söz ediliyor. Buna göre Apple geçen sene yaptığı hatayı bir kez daha tekrarlamamış olacak. Fotoğrafları da ortaya çıkan modelin, 18 watt’lık bir model olacağı ve bu adaptörün USB-C girişine sahip olacağını da ekleyelim.

2018 model iPhone

Çok hızlı bir şekilde telefonu şarj edecek olan yeni adaptör modellerinin, 5 watt gücünde çalışan adaptörlere göre çok daha başarılı olduğunu da görmek mümkün olacak. Kısacası artık yeni akıllı telefonları hızlı şarj etmek için ekstra para ödemenize gerek kalmayacak. Bu durumun ekstra bir fiyat farkı oluşturup oluşturmayacağı konusunda ise en ufak bir bilgi bulunmuyor. Fakat kesin olan bir durum var ki oda 2018 model iPhone serilerinin daha başarılı olacağı.

İlginizi Çekebilir: Apple Müzik Kendi Rekorunu Kırdı

İLGİLİ HABER:  iPhone X İçin Hızlı Şarj Performansı Hala Yeterli Değil

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?