2018 MacBook Pro Bu Kez Hoparlör Sorunu ile Gündemde

0
312

Yeni 2018 MacBook Pro modellerinde, önemli değişiklikler karşımıza çıktı. Başta işlemci modelleri olmak üzere birçok kısımda değişikliklere giden Apple’ın, değişiklik yapmadığı tek kısım ise tasarım olmuştu. Daha güçlü daha başarılı 2018 MacBook Pro modellerinin tüm yenilikleri bir yana, bu modellerin sorunları da karşımıza çıkmaya başladı.

İlk olarak işlemcilerde ısınma sorunu yaşandığını görmüştük. Bu sorun için Apple’ın bir düzenleme güncellemesi yayınlandığı görüldü. Fakat sorunlar kolay kolay bitmeyecek gibi gözüküyor. Öyle ki bu kez 2018 MacBook Pro hoparlör sorunu gündeme geldi. Kullanıcılar tarafından ardı ardına paylaşılan sorunların detaylarına geçelim.

2018 MacBook Pro Hoparlör Sorunu

İlk etapta kullanıcıların sosyal medya üzerinden gönderdiği mesajlarla ortaya çıkan 2018 MacBook Pro sorununun, hemen sonrasında videoları ortaya çıktı. İddialara göre sorun, ses dosyalarının oynatımı sırasında ortaya çıkıyor. Ses dosyaları oynatılırken, arka planda bir cızırtı sesi öne çıkıyor. Sesin bozuk çıkmasına neden olan sorun için Apple tarafından gelen bir açıklama yok.

Sorunun kesin olarak nerede ne neden kaynaklandığı da bilinmiyor. Bazı kullanıcılar sadece iTunes bölümünde bu sorunu yaşadıklarını belirtirken, bazı kullanıcıların sadece Windows kullanmak istediklerinde bu sorunla karşı karşıya kaldıkları yönünde mesajlar var. Apple’ın bu konuda bir açıklaması yok ancak örneği var. Daha önce 2016 serilerinde bu gibi bir durumu görmüş ve o dönemde haberlerini yapmıştık.

O dönem sorun biraz daha öne çıkmış ve bazı kullanıcılarda cızırtı sesinin donanımsal soruna neden olduğunu bile görmüştük. Apple bu sorunu çözmek için önemli bir güncelleme yayınlamıştı. Marka tarafından yayınlanan güncelleme kapsamında ses sürücüsü için yazılım değişikliklere gidilmişti. Yazılım değişiklikleriyle beraber sorun düzelmişti. Benzeri bir durumun 2018 MacBook Pro modellerinde de yaşanıp yaşanmayacağı konusunda bilgi yok. Bunlar için Apple’ın açıklamalarını beklemek gerekiyor. Söz konusu ses sorununun örneğine videodan bakabileceğinizi de ekleyelim.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch 3 Yüzme Uygulamaları Koleksiyonu

Önceki İçerikApple Watch 3 Yüzme Uygulamaları Koleksiyonu
Sonraki İçerikiOS 12 Portre Modunun Güncellenmesini Sağlayacak
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?