2018 MacBook Air Özellikleri Ortaya Çıktı

0
145

Apple, iPhone cihazlar kadar MacBook modellerinde önem vermeye başladı. Markanın bu yıl içerisinde tanıtımını yaptığı yeni MacBook modelleri ise bunun bir kanıtı oldu. Öyle ki firma bu yılın en iddialı MacBook modellerini satışa sundu. Intel işlemcilerinin yeni nesilleri, yeni ekranlar, yeni depolama birimleri gibi çok önemli yenilikler alan serinin hemen sonrasında Apple’ın yeni bir sürpriz yapacağı da ortaya çıktı. Bu kez dikkatler 2018 MacBook Air modeline çevrildi. Uygun fiyatlı bir seri olacak olan yeni modeller içinde çok önemli detaylar var.

2018 MacBook Air Neler Sunacak?

Paylaşılan bilgiler ve son raporlara göre 2018 MacBook Air modellerinin 12 inçlik bir ekranı olacak. 12 inçlik ekranın uygun fiyatlı bir seriyi işaret ettiğini söylemek gerekiyor. Yeni modellerin işlemci kısmında da önemli değişikliklerin yapılması bekleniyor.

İşlemciler ise 8.nesil Intel serileriyle güncellenecek. Intel Kaby Lake serisi işlemcilerle beraber gelecek olan 2018 MacBook Air işlemcilerde sadece bir nesil öne geçmiş olacak. Aslında bu kısımda işlemcilerin 10 nm üretim sürecinin bir ürünü olan yeni işlemciler olması bekleniyordu. Ancak zaman sıkıntısı nedeniyle Apple’ın böyle bir tercih yaptığından söz ediliyor.

2018 MacBook Air

1.6 GHz saat hızına sahip i5 ile 1.9 GHz saat hızına sahip olan i7 işlemcilerini kullanacak modelin, RAM bellek teknolojilerinde de yenilendiğini görmek mümkün olacak. Yeni iPhone modellerinin tanıtımında değil ama bir ay sonrasında 2018 MacBook Air modellerinin tanıtılmasını bekliyoruz. Muhtemelen seri tek model üzerinden ilerleyecek ancak bu modelin iki farklı varyasyonu olacak. Hem i5 hem de i7 işlemcili modelleri tercih etmek mümkün olacak.

İlginizi Çekebilir: iOS 12 Beta 5 Yayınlandı! Tüm Değişiklikler(Güncelleme)

Önceki İçerikiPhone’a mail hesabı nasıl eklenir? (Gmail, Yandex, hotmail vb..)
Sonraki İçerikiOS 12 beta 5 Çift Sim Desteğini Ortaya Çıkardı
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?