2018 MacBook Air Çıkış Tarihi için Yeni Açıklama

0
470

Kısa süre önce tanıtımı yapılan 2018 MacBook Pro modellerinden sonra gözler uygun fiyatlı bir Mac modeline çevrildi. Öyle ki tanıtılan son modellerin fiyatları rekor kırdı. Orta derecede ayarlamalarla yaptığınız zaman 15-20 bin TL’yi geçen fiyatlara satılan 2018 MacBook modellerinin alternatifi serilerin ne zaman geleceği ise merak konusu olmuştu. Öyle ki Apple’ın bu yönde de planları olduğunu biliyoruz. Daha uygun bir fiyatla gelecek olan yeni modelin ise 2018 MacBook Air serisi olacağı konusunda bilgiler gelmeye devam ediyor.

Merakla beklenen yeni seri 2018 MacBook Air modelleri için son gelen bilgiler ise yeni modelin ne zaman çıkış yapacağını gösteriyor.

2018 MacBook Air Ne Zaman Çıkacak?

Bu alanda paylaştığı bilgilerle yakından takip edilen TrendForce tarafından yeni paylaşılan bilgilere göre 2018 MacBook Air modelleri için çok beklemek gerekmeyecek. Paylaşımlara göre 2018 MacBook Air serileri için bu yıl Sonbahar aylarını beklemek gerekecek.

İddialara göre yeni seri en geç Ekim ayı içerisinde tanıtılacak. Yeni iPhone modellerinin tanıtımının yapılacağı Eylül ayı içerisinde ya da bir sonraki dönem olan Ekim ayı içerisinde tanıtılacağı iddia edilen 2018 MacBook Air modeli için özellik kısmında da bazı iddialar var.

2018 MacBook Air

Bu iddialara göre yeni serinin ekran boyutu 13 inç olacak. Sadece 13 inçlik bir panel ile gelecek olan 2018 MacBook Air, 11 inçlik Air serisini de tarihe gömmüş olacak. Yeni serinin fiyatı kısmında da iddialar 900 ile 999 dolar arasında değişen rakamların geleceğini gösteriyor.

Maksimum olarak 1000 doları bulmasını beklediğimiz 2018 MacBook Air serisinin diğer teknik özelliklerinin neler olacağı kısmında ise en ufak bir bilgi ortaya çıkmış değil. Muhtemelen daha uygun fiyatlı olması nedeniyle sistem kısmında da daha düşük özellikler sunacak bir cihazdan söz ediyoruz. Buna rağmen işlemci sınıflarında yeni nesle geçiş yapılabilir. Detayları tanıtımla beraber görmek mümkün olacak.

İlginizi Çekebilir: iOS 12 Beta 8 Yayında! İşte Yeni Beta Yenilikleri

Önceki İçerikiOS 12 Beta 8 Yayında! İşte Yeni Beta Yenilikleri
Sonraki İçerikApple Parmak İzi Sensörlerini Değiştirecek
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?