2018 iPhone Modelleri Ne Zaman Tanıtılacak?

0
129

Çok kısa bir süre önce 1 trilyon dolar değere ulaşarak, bu alanda bir rekor kıran Apple’ın şu an yeni iPhone modellerine odaklandığını görüyoruz. Markanın yeni seri akıllı telefonlarıyla beraber hem satışlarını hem de marka değerini daha da yükseğe taşıma gibi bir amacı var. Haliyle 2018 iPhone modelleri üzerinde sıkı bir çalışma yaptığı bilinen Apple’ın, yeni akıllı telefonları için sürekli detaylarda gelmeye devam ediyor.

1 hafta kadar öncesinde bu modellerin görsellerinin ortaya çıktığını belirtmiştik. Bu son sızıntılardan biri olmuştu. Şimdi ise 2018 iPhone modellerinin ne zaman çıkacağı konusunda yeni bilgiler ortaya çıktı.

2018 iPhone Modelleri Ne Zaman Tanıtılacak?

Yeni akıllı telefon modellerinin tanıtımı için artık çok kısa bir süre kaldığından söz ediliyor. iPhone X, iPhone X Plus ve iPhone 9 modeli olarak gelmesi beklenen üçlünün tanıtım tarihinin, 12 Eylül olduğundan söz ediliyor. 2018 iPhone modellerinin Eylül ayında tanıtılacağı neredeyse kesin. Fakat net tarih konusunda iddialar gelmeye devam ediyor.

Buna göre telefonların 12 Eylül tarihinde tanıtılacağı iddiası en güçlü iddia olarak karşımıza çıkıyor. Yeni akıllı telefon modellerinin 12 Eylül dışında başka tanıtım tarihi iddiaları da var. Bu tarih dışında üzerinde en çok durulan ikinci bir tanıtım tarihi ise 5 Eylül olarak açıklandı.

Neden iPhone

Apple’ın tedarikçi kaynaklarından gelen bilgilere göre ön siparişler içinde çok uzun süre beklemek gerekmeyecek. Markanın yeni akıllı telefon modellerinde stok sorunu yaşamamak için şimdiden hazırlıklarını hızlandırdığı biliniyor. Hal böyle olunca 2017 iPhone X modelinde olduğu gibi bir gecikme durumu söz konusu olmayacak.

Ön siparişlerin yine Eylül ayı içerisinde 21 Eylül tarihinde başlayacağı belirtiliyor. Sadece 1 modelin siparişlerinin erken açılmaması söz konusu. Daha öncede iddialarını gündeme getirdiğimiz o model 6.1 inçlik iPhone modeli. Bu modelin LCD ekran sisteminde yapılan değişiklik nedeniyle Ekim ayında ön siparişe açılacağından söz ediliyor. Detaylar gelmeye devam ettikçe paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir: Apple 1 trilyon Dolar Barajını Geçti

Önceki İçerikA101 Honor 9 Lite İnceleme (Nasıl Bir Telefon?)
Sonraki İçerikApple müzik nedir? Nasıl Abone olunur?
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?