2018 iPhone Modelleri için Hoş Karşılanmayan Gelişme

0
73

Yaklaşık 5 aydır 2018 iPhone modelleri konuşuluyor. Yani modellerin özelliklerinin neler olacağı ve tasarımlarında ne kadar başarılı bir yapıya yer verileceğini artık az çok biliyoruz. Bu süreçte o kadar çok sızıntı bilgi ortaya çıktı ki, telefonların tanıtılmasından önce aklımızda bir şablonda oluşmuş oldu. Her ne kadar bu denli yoğun bir bilgi akışı olsa da hala 2018 iPhone modelinin gizli kalmış noktaları da var.

Bu noktalardan birisi de yeni iddialarla aydınlandı. Bu kez 2018 iPhone modellerinin kutu içeriği hakkında yeni detaylar var. Fakat haberler kullanıcıları pek memnun etmeyecek gibi duruyor.

2018 iPhone Kutu İçeriği Azaltılacak

Bu iddiaların daha öncede gündeme geldiğini görmüştük. Daha öncede 2018 iPhone modellerinin kutu içeriğinin değişiklik göstereceği ve 18W adaptörlerin direk olarak kutudan çıkacağı konusunda bilgiler verilmişti. Şimdi ise bu bilgilere ek bilgiler ve yeni açıklamalar geldi. Bu kez Cowen analisti Matthew D.Ramsay tarafından konu hakkında bir açıklama geldi. Açıklamaya göre yeni Apple modellerinde de tasarımdan ödün vermemek adına 3.5 mm kulaklık girişi yer almayacak.

iPhone 9 ve iPhone 9 Plus

Bu modellerinde kulaklık girişi yerine standart Apple girişlerine yer vereceği belirtiliyor. İşte bu noktada eski modellerin kutusundan 3.5 mm kulaklık jakı kullanmak isteyen kullanıcılar için bir dönüştürücü çıkıyordu. Ne yazık ki Matthew tarafından paylaşılan bilgilere göre yeni modellerde kutu içerisinde herhangi bir aparat çıkmayacak.

Kullanıcıların bu aparatları dışarıdan alması gerekecek. Fiyatların değişip değişmeyeceği konusunda ise bir haber yok. Bir yandan 18W adaptörlerin kutularda yer almasına sevinirken, şimdi bu kadar bekleyenleri bir hayli üzdü diyebiliriz. Öyle ki 2018 iPhone modellerinin fiyatı zaten oldukça yüksek olacak ve ekstra aksesuar masrafları da oldukça can sıkacak gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir: Apple Music nedir? Nasıl Abone olunur?

Önceki İçerikApple müzik nedir? Nasıl Abone olunur?
Sonraki İçerikYeni iPad Modelleri için Detaylar Gelmeye Devam Ediyor
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?