2018 iPhone Modelleri Apple Pencil Destekleyecek

0
130

Note serisi ile karşılaştırılmaya başlanan iPhone akıllı telefonlarının en büyük eksiğinin, akıllı kalem desteği olduğu belirtiliyor. Son olarak Note 9 akıllı telefonlarıyla beraber sunulan yeni S-Pen akıllı kalemlerinin de bu eksikliği daha net bir şekilde ortaya çıkardığını gördük. Apple’ın bu rekabette yarışta yer almak içinse 2018 iPhone modellerini beklediği ortaya çıktı. Son bilgilere ve TrendForce tarafından yayınlanan yeni raporlara göre yeni iPhone akıllı telefonlarında akıllı kalem desteğini görmek mümkün olacak. TrendForce tarafından ortaya çıkarılan raporun detaylarına bakalım.

Apple Pencil Desteği Hangi Modellerde Olacak?

TrendForce tarafından yayınlanan raporda, 2018 iPhone modellerinde Apple Pencil desteğinin sunulacağı görülüyor. Fakat her üç model içinde akıllı kalem desteğini görmek mümkün olmayacak. Şu an için sadece 2018 iPhone modellerinin OLED ekran kullanan serilerinde akıllı kalemlere geçiş yapılacağı belirtiliyor. OLED ekrana sahip olan telefonlarda yer alacak olan akıllı kalem desteğinin, 6.5 inç olan iPhone modelinde öne çıkacağından söz ediliyor.

2018 iPhone

Bu kısımda merak edilen nokta ise yeni akıllı kalemlerin sistemsel ve tasarımsal değişiklikleri olup olmayacağı. İddialara göre 2018 iPhone modelleri Apple Pencil desteği alacak ancak bu modeller için özel bir Apple Pencil desteğinin sunulup sunulmayacağı bilinmiyor. iPad serisinde kullanılan Apple Pencil akıllı kalemleri kadar büyük bir kalem ile bu desteği sunulmasının pek bir anlamı olmayabilir.

Bunun için iPhone içerisinde yer alacak bir akıllı kalem modeli de gelebilir. Bu konuda kesin bilgiler elde etmek henüz mümkün olmadı. 5.85 inç ekranlı bir model, 6.06 inç ekranlı bir LCD model ve 6.46 inçlik bir OLED ekranlı model olmak üzere 3 yeni akıllı telefonla beraber gelecek olan yeni iPhone serisinin akıllı kalem desteğini nasıl sunacağını göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: macOS High Sierra Sentetik Tıklama Sorunuyla Gündemde

Önceki İçerikmacOS High Sierra Sentetik Tıklama Sorunuyla Gündemde
Sonraki İçerikFinansal savaşta ülkemizin yanındayız
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?