2018 İlk Çeyreği için En Çok Satan Telefonlar ve Pazar Payları

Strategy Analytics verilerine göre 2018 yılı ilk çeyreğinde en çok satan akıllı telefonlar açıklandı. İşte tüm sıralama.

0
114

Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi, Asus derken 2018 yılı akıllı telefonlar için yine çok canlı bir yıl oldu. Birçok marka amiral gemisi akıllı telefonlarına 2018 yılında da devam etti. Özellikle üç büyük markanın amiral gemisi sınıfında çok ciddi bir yarışın içerisine girdiğini söylemek mümkün. Asıl merak edilen ise tüm bu yarış içerisinde kimin galip olduğu ve daha öne çıktığı. İşte bu sorunun cevabını Strategy Analytics verdi.

2018 yılının ilk çeyreğinin tamamlanmasının ardından, bu yılın en çok satan modelleri açıklandı. Sadece bu yılın en çok satan modelleri değil, bu modellerin pazar payının da açıklandığını söyleyebiliriz. Peki, hangi akıllı telefon modeli en çok satan akıllı telefon oldu?

2018 Yılının İlk Çeyrek Lideri Apple

Açıklanan listede ilginç bazı sonuçlar var. İlginç dememizin sebebi bu zamana kadar akıllı telefonların satışı konusunda konuşulan iddiaların listeyle pek örtüşmemesi. Strategy Analytics listesine göre Apple’ın 2018 yılının ilk çeyreğinde beklenenin aksine liderliği eline aldığı görülüyor. En çok satan akıllı telefon modelinin ise iPhone X serisi olduğu açıklandı.

Strategy Analytics

İlk üç içerisinde ise Apple’ın ezici bir üstünlüğü var. Diğer modellerde de 2.ve 3.sırayı da iPhone 8 modelleri alıyor. Listenin devamında da yine iPhone 7 modeli yer alıyor. Bu modellerin arkasından ise Xiaomi Redmi 5A modeli ve Galaxy S9 akıllı telefonları geliyor. Açıklanan ilk 6 akıllı telefon modeli ise aşağıda.

  1. iPhone X (16 milyon)
  2. iPhone 8 (12.5 milyon)
  3. iPhone 8 Plus (8.3 milyon)
  4. iPhone 7 (5.6 milyon)
  5. Xiaomi Redmi 5A ( 5.4 milyon)
  6. Galaxy S9 Plus ( 5.3 milyon)

Açıklanan bu listenin dışında Apple’ın markette 4 modelle beraber %12.2 gibi bir orana sahip olduğu da açıklanan bilgiler arasında. Beklenenin aksine Apple’ın rekor kırmış ve satış listelerinde ilk sırada yer almasının, dengeleri nasıl değiştireceğini ise zaman gösterecek.

İLGİLİ HABER:  iPhone X İçin Fiyat Açıklaması Tartışması Sürüyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?