2017 iPad Pro’da neleri görmek istiyoruz?

0
72

Uzun süredir beklenen Mart 2017 geldi çattı. Apple’ın Mart etkinliği ile ilgili iddialar gelmeye devam ediyor. Bu iddialardan birisi de Apple’ın yeni iPad modellerini tanıtması. Bu yazımızda 2017 iPad Pro ile ilgili mutlaka olmasını beklediğimiz 3 yeni özellik var.

Kasım 2015 yılında satışa çıktıktan sonra fırtına gibi esen 12.9 inç iPad Pro modelinde sonra uzun bir süre yeni iPad Pro beklediğimizi düşünüyoruz. Gelen iddialar da bu beklentimizin bu ay içerisinde sona ereceğini gösteriyor.

97-ipad-pro
9.7 inç iPad Pro

2017 iPad Pro hakkında beklentilerimizi 3 başlık altında toplayalım.

True Tone Ekran

Geçtiğimiz yıl satışa sunulan 9.7 inç iPad Pro‘da bulunan True Tone teknolojisini 12.9 inç iPad Pro’da da görmek istiyoruz. Şu an 12.9 inç iPad Pro’da Retina ekran bulunuyor.

True Tone ekran nedir?

True Tone ekran Apple’ın yaptığı açıklamaya göre şimdiye kadar geliştirilmiş en kaliteli ekran. True Tone ekranın en göze çarpan özelliği, ekran renklerini ve yoğunluğunu çevresel ışık şartlarına göre ayarlıyor olması. Bu özellik ise iPad üzerinde bulunan 4 tane ışık algılayıcısı ile gerçekleştiriliyor.  Apple açıklamasına göre True Tone teknolojisi ile %25 daha fazla renk doygunluğu sağlanıyor.

Klavye üzerinde Caps Lock ışığı olmalı

Birçok eleştrimenin tersine ben Apple’ın akıllı klavyesini sevdim. Özellikle All in One özelliği gerçekten harika.

Apple’dan 2017 iPad Pro’su için bir küçük beklentim de akıllı klavye üzerinde Caps Lock’un açık olduğunu gösteren bir ışık olması.

Büyük Pro için küçük kasa

Geçenlerde yayılan bir iddiada 10.5 inç iPad Pro‘dan bahsedilmişti. Bu iddia ne kadar gerçek olacak bilemiyoruz ama, benim Apple’dan bir beklentim de 12.9 inç iPad Pro’da ince çerçeve kullanılması. 12.9 inç ekran zaten büyük bir de kalın çerçeve olursa devasa bir tablet ortaya çıkabilir.

İLGİLİ HABER:  iPad Pro (2018) Detaylı İnceleme

Nihayet Mart ayı geldi. Apple’ın Mart 2017 etkinliğinde yeni iPad modelleriyle gelmesini umuyoruz.

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?