16 inç MacBook Pro Bir Kez Daha Ortaya Çıktı

0
147

Apple, yeni bir bilgisayar modeli üzerinde çalışıyor. Aslında markanın yeni bir bilgisayar modelinde üzerinde çalıştığı iOS 13 işletim sistemi çıktığı andan bu yandan dile getiriliyor. Yeni iPhone tanıtımının hemen sonrasında Apple’ın yeni MacBook modellerine odaklandığı ve hatta Ekim ayında bunun için sürpriz bir etkinlik düzenleyeceği belirtilmişti.

Apple tarafından resmi olarak doğrulanmayan bilgiler, sürekli yeni kanıtlarla desteklenmeye başladı. Son olarak Apple’ın yeni bilgisayar modeli 16 inç MacBook Pro için bazı raporlar paylaşılmıştı.

Bu raporlara göre daha geniş ekranlı bir modelin geleceği görülmüştü. Şimdi ise MacOS Catalina için yayınlanan yeni beta sürümünün içerisinde 16 inç MacBook Pro serisine ait olduğu belirtilen yeni ikonlar ortaya çıktı.

16 inç MacBook Pro Geliyor

Görsellere baktığımız zaman yeni bir Mac modelinin geleceğini net bir şekilde görüyoruz. Yeni modelin şu an satışta olan mevcut modeller ile karşılaştırıldığı görülüyor. Mevcut modelle bu modelin yan yana durduğu ikonda, tasarımsal olarak değişikliklere yer verileceği de net bir şekilde ortaya çıkmış durumda.

Buna göre serinin biraz daha geniş bir ekran kullanacağı görülüyor. Çerçeveler biraz daha inceltilmiş durumda ve ince çerçevelerle beraber ekran kullanım alanının da genişlediği görülüyor. Genel olarak kasa boyutunun da biraz daha artış gösterdiğini söyleyebiliriz.

16 inç MacBook Pro

Yeni 16 inç MacBook Pro modeli için önemli detayları ortaya koyan ikonların dışında herhangi bir bilgi bulunmuyor. Apple’ın bu seriyi ne zaman tanıtacağına ilişkin herhangi bir bilgi paylaşımı da yapılmamış durumda.

Bu serinin Ekim ayında gelebileceği yönünde bazı iddialar vardı. Fakat görünen o ki tanıtım süreci uzayacak. Şimdi ise iddialarda 2020 yılında tanıtım yapılması yönünde bilgiler öne çıkıyor. Tüm detayları Apple’ın açıklamaları sonrasında alabileceğiz.

Önceki İçerikiOS 13 Jailbreak Kısa Süre Sonra Yayınlanabilir
Sonraki İçerikiPhone 11 için YouTube Güncellemesi Yayınlandı
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?