15 inç 2018 MacBook Pro Tamir Puanı Oldukça Düşük

15 inç 2018 MacBook Pro bu kez tamir edilebilirlik testinde karşımıza çıktı. 15 inç 2018 MacBook Pro modeli testten kaç puan aldı?

0
103

Yeni amiral gemisi MacBook modelleri, geçtiğimiz haftalarda tanıtıldı. Tanıtımın hemen sonrasında satışa çıkan 2018 MacBook Pro modelleri için testler ise tüm hızı ile devam ediyor. Daha önce yeni modellerin performans konusunda neler sunduğunu gösteren bazı testler yapılmış ve ısınma sorunu iddiası gündeme gelmişti. Hemen sonrasında ise yeni modellerin klavyeleri için yeni testlerin yapıldığını ve kelebek klavyenin ne kadar geliştirildiği paylaşıldı. Testlerine devam edilen 2018 MacBook Pro modelinin son testi ise tamir edilebilirlik testi oldu. 15 inçlik modelde yapılan testle beraber bilgisayar parçalarına ayrıldı.

2018 MacBook Pro Tamir Edilebilirlik Skoru Oldukça Düşük

Bilgisayarları ve akıllı telefonları parçalayarak ne kadar kolay tamir edilebildiğine kontrol eden iFixit ekibinin bu seferki konuğu olan 15 inç 2018 MacBook Pro, tamir edilebilirlik skorlarında pek istenen sonuçları veremedi. Öyle ki cihazın birçok parçasının tek monte sistemiyle geldiği görülüyor.

Videoda daha detaylı olarak görebileceğiniz gibi, cihazın ilk olarak arka kapağı açılıyor. Buraya kadar her şey oldukça basit. Kapak çok kısa bir süre içerisinde çıkarılabiliyor ve arka kapağın açılmasının ardından Trackpad alanının çıkarılması gerekiyor.

Bu alanın çıkarılmasının ardından ise işlemci ve RAM belleklerin bulunduğu kısım çıkarılabiliyor. Ancak bu kısım diğer bilgisayarlarda olduğu gibi modüler hiçbir yapı kullanmıyor. RAM bellekler içinde ekstra bir alan kullanılmamış ve ekstra RAM takmak mümkün değil gibi gözüküyor. Bunun dışında hem klavyenin çıkarılması hem de ön bölümün sökülmesi oldukça zor gibi gözüküyor. Bu nedenle ekibin cihaza verdiği puan ise 1 olarak açıklandı. Detayları videoda bulabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch 5'te Kullanımı Etkileyen Önemli Sorun Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?