13 inç Macbook Pro Kapanma Sorunu Nasıl Çözülür?

1
762

13 inç Macbook Pro, hem küçük ekran boyutu hem de başarılı teknik özellikleriyle beğeni toplayan serilerden biri olarak öne çıkıyor. Hem teknik özellikler konusunda hem de tasarım konusunda başarılı bir seri sunulmuş olsa da şu sıralar 13 inç Macbook Pro kapanma sorunu ile gündemde. Öyle ki kullanıcılar cihazlarının kendi kendine kapanmasından şikayetçi.

13 inç Macbook Pro kapanma sorununun farkında olduğunu açıklayan Apple ise bunun için bir destek sayfası oluşturduklarını duyurdu. Apple destek sayfası üzerinden yayınlanan rehber sayfası, kapanma sorununun nasıl giderileceğini gösteriyor.

13 inç Macbook Pro kapanma sorunu

13 inç Macbook Pro Kapanma Sorunu Çözümü

Gelelim Apple tarafından yayınlanan destek sayfasına. Destek sayfası üzerinde yer alan bilgilere bakacak olursak, pil kısmında bir kalibrasyon yapılması gerekiyor. Bunun için yapacağınız işlemler ise şöyle:

  • 13 inç Macbook Pro pil yüzdenizi %90’ın altına indirmeniz gerekiyor. Eğer pil yüzdeniz %90’ın üzerinde ise bu durumda bilgisayarı piliniz bu seviyenin altına düşene kadar kullanın.
  • Şimdi Mac’inizi güç adaptörüne bağlamanız gerekecek.
  • Eğer bilgisayarınızda açık olan bir uygulama varsa, bu uygulamaların tamamını kapatın.
  • Hemen sonrasında uyku moduna geçmek için bilgisayarınızın kapağını kapatın.
  • Bilgisayarınızı açmadan 8 saat boyunca şarj edin.
  • Eğer güncelleme varsa en az 8 saat sonra bilgisayarınızı açın ve güncellemeleri yapın.

13 inç Macbook Pro pil kalibrasyonu sonrasında, kendi kendine kapanma sorununun giderilmesi gerekiyor. Fakat bu sorun devam edecek olursa, donanımsal herhangi bir arıza olup olmadığını tespit etmek adına Apple ile iletişime geçmeniz gerekiyor. En yakın teknik servise başvurmayı deneyin.

Önceki İçerik2019’da En Popüler iOS Oyunları ve Uygulamaları
Sonraki İçerikiPhone 11 Pro’da Güvenlik Açığı Çıktı
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?