12 inç MacBook için İlk Özellik Belli Oldu

0
170

Apple’da MacBook için işler biraz karışmaya başladı. ARM tabanlı olan yeni Apple Silicon işlemcinin kullanılacağı yeni MacBook modellerinin çıkacağını biliyoruz ama bir türlü bunun hangi modeller olacağı kesinleşmedi. Önce 13 inç MacBook Pro modellerinde bu işlemcilerin kullanılacağı iddiası geldi şimdi ise 12 inç MacBook için.

Yeni iddialara göre 12 inç serisi yeniden canlandırılacak ve işlemci sınıflarını değiştirmekle işe başlanacak. ARM tabanlı yeni işlemcilerin kullanıma alınacağı söylenirken bu model için bir kanıt paylaşımı da yapıldı.

Wccftech sitesinin ulaştığı kanıtlara göre yeni işlemci ile yeni bir batarya kullanılacak ve seri gerçekten yeniden can bulacak.

12 inç MacBook Batarya Kapasitesi ve Son Raporlar

Kanıt olarak gösterilen belgeye göre yeni bilgisayarın pil kapasitesi 4380 mAh değerinde olacak. 49.9 Whr hücreli MacBook, bu pil ile çok uzun süre dayanabilir. Pil kapasitesi bir bilgisayar için düşük gelebilir ama Apple’ın kendi işlemcisi ve macOS işletim sisteminin sunacağı uyum açığı kapatacak.

Bunun için başarılı bir örneğimiz var. Apple’ın kendi işlemcileri kullanılmasa bile pil konusunda çok iyi bir değere sahip MacBook Air içerisinde de aynı kapasite var. MacBook Air demişken, 12 inç yeni seri için farklı bir iddiadan da bahsedelim. Buna göre yeni bilgisayar çıktığı gibi mevcut MacBook Air’ın yerini alabilir ve Air için satışlar durdurulabilir.

Apple Silicon işlemci ile performans sıkıntısı yaşamayacağına inandığımız 12 inç MacBook fiyat açısından ise 700 dolar ile 800 dolar arasında gezen bir ürün olacak. Fiyat için sızan bir belge yok. Apple otoritelerinin tahminlerine göre beklenen fiyatlar bu aralıkta.

Önceki İçerikApple A14 Bionic Gerçek Görsellerle Netleşti
Sonraki İçerikmacOS 8 Yeniden Yayınlandı – Eskiye Dönüş
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?