12.9 inç iPad Pro için Beklenmedik Gelişme

0
234

12.9 inç iPad Pro modelini tanıtılalı 1 ay oldu. 20 Nisan tarihinde yeni tablet tanıtılmış ve sistem konusunda değişikliklere adım atılmıştı. Başta zaten M1 serisi işlemciler bir hayli dikkat çekti. iPad serisinde ilk defa M1 işlemci kullanılırken bu modelde yer alan ekranda bir ilk olmuştu.

Apple ilk defa bu modelde mini LED ekran teknolojisini kullanmıştı. Mini-LED ekranlar, görüntü kalitesi olarak çok başarılı bulundu. Zaten bu modelin detaylı incelemesine de yakın zamanda yer vermiştik. Yeni seri için artık tek beklediğimiz satışların başlamasıydı. Fakat görünen o ki satışlar konusunda istenmeyen haberler var.

İlginizi Çekebilir: iOS 14.6 RC Sürümü Geldi! Değişimler Neler?

12.9 inç iPad Pro Satışları Gecikecek

Yeni gelen bilgilere göre söz konusu ekran panellerinin üretimlerinde bazı sıkıntılar var. Zaten şu dönemde tedarikçiler ciddi anlamda zorluk çekiyor. Bir yandan pandeminin etkisi dolayısıyla oluşan açık bir yandan da çip sorunları derken tedarikçiler sıkıntılı bir sürece girdi.

Bu nedenle de Apple’ın da üretim sorunları yaşadığı söyleniyor. Tedarikçilerin istenen sayıda ekran üretememesinden dolayı satışların gecikmesi durumunun geçerli olacağı iddia edilmekte.

Normalde Haziran ayı içerisinde yeni 12.9 inç iPad Pro modeli satışa çıkacaktı. Fakat yaşanan bu üretim sorunları sonrasında oluşan gecikmeden dolayı satışların geç başlayacağı iddia edildi. Sadece ülkemizi etkileyen bir durum söz konusu değil. Evrensel olarak yaşanan bir sorun söz konusu.

12.9 inç iPad Pro

Gecikme olacağı düşünülüyor ama tabletin ne zaman satışa çıkacağı konusunda bir açıklama yok. Yani bu gecikme 1 aylık bir süreç olabileceği gibi 2-3 aylık bir süreçte olabilir.

Elbette Apple sorunu çözmek ve bir an önce yeni ürünlerini sunmak için elini hızlandıracaktır ama dediğimiz gibi şu an için belirlenen tarihlerden biraz çıkılacak gibi bir hava var. Çıkış tarihi konusunda yeni bir açıklama yapılmasını bekleyeceğiz.

En azından şu an için yeni iMac modelleri için çıkış tarihi bilgisi var. Bu da ekranlarda tedarik sorunu olsa da işlemcilerde bir sorun olmadığını işaret ediyor. Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Önceki İçerikiOS 14.6 RC Sürümü Geldi! Değişimler Neler?
Sonraki İçerikApple Music Kayıpsız Ses Desteği için Kötü Haber Geldi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?