Ana Sayfa İnceleme 10.5 inç iPad Pro Serisine Birde Böyle Bakın

10.5 inç iPad Pro Serisine Birde Böyle Bakın

0
102

WWDC 2017, Apple açısından her alanda yeni bir dönemi başlatmış oldu. Her sene olduğu gibi bu sene de yazılım alanında öne çıkan etkinliğin, farklı olarak donanım ürünleri konusunda da bambaşka bir teknoloji sunduğunu gördük. Yeni canavar olarak adlandırılan iMac Pro modellerinin tanıtılması, yenilenmiş iMac modellerinin gösterilmesi ve HomePod teknolojisinin de tanıtılması bir yanda, uzunca bir süredir beklenen tablet adımları da geldi. Etkinlik kapsamında teknoloji devinin yeni iPad modelleri de tanıtıldı. Tabi ki bu modeller içerisinde de en başarılı olan 10.5 inç iPad Pro modeli oldu.

10.5 İnç iPad Pro Apple İçin Bir Dönüm Noktası

10.5 İnç iPad Pro tablet modelinin Apple’ın bundan sonraki teknolojileri içinde tüyolar verdiğini görüyoruz. Özellikle yeni teknolojiyle beraber Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonlarında kullanacağı sistem hakkında bilgiler veriliyor. Şöyle ki 10.5 İnç iPad Pro modelinde kasa oranı sahip tutulurken ekran oranı arttırılıyor.

9.7 inç kasa içerisinde 10.5 inç ekran görüyoruz. Ayrı durum iPhone 8 akıllı telefonları içinde konuşuluyor. Yeni telefonlar içinde 4.7 inç modelinin kasa boyutu olarak kalması fakat ekranların 5.8 inç olarak kullanılması bekleniyor. Daha önce bu yönde ünlü analistlerden gelen raporları da ele almıştık. iPhone 8 için bu raporları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.

Bakınız: iPhone 8 Ekran İddiaları

Tekrar tabletlere dönecek olursak, ekran kısmında da daha birçok yenileme yapıldığını da görmüştük. 10.5 İnç iPad Pro hakkında daha fazla bilgi içinde aşağı da yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Bakınız: 10.5 İnç iPad Pro Tüm Özellikler

10.5 İnç iPad Pro Parçalarına Ayrıldı

Şimdi ise yeni seri 10.5 İnç iPad Pro tabletlerinde kullanılan parçaların hakkında bilgiler ortaya çıktı. Yine iFixit tarafından paylaşılan videoda yeni 10.5 İnç iPad Pro modeli parçalarına ayrıldı. Yeni seri tabletlerin hem parça yapısı hem de kullandığı teknolojiyi daha yakından gösteren videoyu da aşağıdan inceleyebilirsiniz. Yeni serinin iç tasarımı da videoda yer alıyor.

YORUM YOK

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?